Ana Sayfa ÖNEMLİ BİLGİLER Balıkçılık Hakkında 5/2 NUMARALI AMATÖR AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞININ DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ – 2022

5/2 NUMARALI AMATÖR AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞININ DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ – 2022

Balık tutmaya gidiyoruz ama balıklar hakkında ne kadar bilgiye sahibiz?, Yakalamış olduğumuz balık alınması gereken bir boyutta mı?, Yakalayacağımız balığın alıkoyma limiti nedir?, Hangi balık tutma şekilleri yasak?, Hangi mevsimde hangi balıkları tutabiliriz?, Balık tutmaya gittiğimiz yerde balık tutmak serbest mi? Bu ve bunun gibi balıkçılık ile ilgili tüm soruların cevabını bulacağınız bir tebliğ var. Ama çoğumuzun bu tebliğden haberi dahi yok.

Çünkü bizim toplumumuz kulaktan dolma bilgilerle hareket eder. İşin aslı nedir?, Kaynağı nedir? Bizim için önemli değildir. Bu yüzden bir çok türün nesli artık tükenme aşamasına gelmiş ve hatta bir çok türün nesli de tükenmiş durumda.

Bu böyle devam etmemeli. Artık yaptığımız faliyetleri ilgilendiren doğru kaynaklardan bilgiler edinmemiz gerekiyor. Bende bu sorunu aşabilmek için sizlere elimden geldiğince doğru kaynaklardan bilgiler sunuyorum.

Bu gönderide biz amatör balıkçıları ilgilendiren ve güncel olan “5/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ” hakkında mevzuat sisteminden almış olduğum bilgileri sizinle paylaştım.

Mümkünse bir çıktısını yanımızda bulundurmamızın karşılaşacağımız sorunlar karşısında oldukça fayda sağlayacağına inanıyorum.


Tebliği İndirmek İçin Tıklayın.


Mevzuat Bilgi Sisteminden alıntıdır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz