Ana Sayfa BALIK AVI Artvin’de Kırmızı Benekli Alabalık Avı | LRF

Artvin’de Kırmızı Benekli Alabalık Avı | LRF

Merhaba, uzun bir aradan sonra karşınızdayım. Ne yazık ki yoğunluktan dolayı pek balığa gidemiyorum yada gitsem de montaj yapacak vakit bulamıyorum. Ama en ufacık bir fırsat bulduğumda bunu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum. Bu paylaşımda da 1 Mayıs İşçi Bayramını fırsat bilip yeni mera arayışına girdim ve at çek yaparken çok güzel görseller elde etmeyi başardım. Umarım bu güzel görselleri ve yaşadığım ânı, heyecanı sizlere en iyi şekilde aktarmayı başarabilmişimdir. Yoğun olduğum için paylaşım yapamıyor olabilirim ama şunu bilmenizi istiyorum. Yaptığım bu hobiyi ve sizlerle youtube, ınstagram, … gibi sosyal medya aracılığı ile bu anları en iyi şekilde aktarmayı oldukça ciddiye alıyorum ve elimden geleni yapıyorum.

Şuan üniversitede okuduğum “avcılık ve yaban hayatı” bölümününde sizlere daha doğru ve bilimsel bilgi verebilmek için okuduğumu bilmenizi isterim. Şuan yaptığım bütün faliyetlerin, yoğunluğun sebebi sizlere sözde doğruların değil, gerçek doğruların ne olduğunu göstermek ve bunu en iyi şekilde aktarabilmek. Şuan düzgün paylaşım yapamıyor olamayabilirim ama yakında sizlere düzenli ve birbirinden özel paylaşımlar yapacağımın sözünü verebilirim. Hepiniz benim için çok değerlisiniz. Birlikte gerçek doğruları gün yüzüne çıkartıp bilinçli bir birey olup gelecek nesillere sözde doğruların değilde gerçek doğruları gösterip yaşadığımız bu topraklara, doğaya zarar verenlere cevaplarını en iyi şekilde verebilelim. Her bir köşesi kelimeler ile anlatılamayacak kadar önemli olan bu cennet vatanımızın kıymetini bilelim ve korumak için elimizden geleni yapalım. Yeni paylaşımlarda görüşmek üzere …

Balık Hakkında

Büyük benekli alabalık, kırmızı benekli alabalık, dağ alabalığı, dağ alası gibi isimlere sahiptir. Bilimsel adı Salmo trutta macrostigma dır. Adını üzerindeki benek ve şekillerden alır. İçme suyu kalitesindeki ve yüksek rakımlı sularda yaşar. Özellikle orman içi sularda yaygındır. Ortalama 30 cm uzunlukta ve 0,5-1 kg ağırlıkta olup, üreme zamanları eylül ayından mart ayına kadar uzanır. Yumurtlaması soğuk (5-7 C°), berrak ve bol oksijenli akarsuların kaynak kısımlarında sonbaharda olur.

Ekipman Bilgileri

  • Kamış : Savage gear Parabellum CC UL 215cm 0-7gr
  • Makine: Daiwa Fuego LT 2000 – XH
  • Yem : Mepps Aglıa Flue Mıcro Pıgments Brown
  • Klips : Remixon YM-2005 (No: 1)
  • Misina : Stroft Gtp Typ E 150M 0.06mm
  • Shock Leader: Daiwa Prorex FC Leader Fluorocarbon 0.23mm
  • Kepçe: Balzer Rubber Fileli Kepçe 65cm
  • Yem Kutusu: Remixon Flybox
  • Kamera : GoPro Hero 7 Black/S7 Edge

Yer: Artvin/(Gizli)

Tarih: 01.05.2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz