Bu yazımızda Daiwa’nın makinelerinde (makara) kullanılan teknolojileri ele alacağız.


MAGSEALED BODY

Makara rotorunun ana şaftında bulunan mıknatıslanmış bir yağ keçesi ile makaranın makine dairesine, kapıyı elemanlara ve istenmeyen davetsiz misafirlere kapatan nihai koruma sağlanır. MagSeal ile bir makaranın iç işleyişine toz, su ve tuz girişi geçmişte kaldı.


ALUMINIUM AIR ROTOR

Daha fazla güç ve dayanıklılık için standart malzemelerden daha sert.


AUTOMATIC TOURNAMENT DRAG (ATD)

Gelişmiş Turnuva Sürükleme sistemi, özel olarak tasarlanmış gres ile emprenye edilmiş yüksek yoğunluklu dokuma karbondan yapılmıştır. Pürüzsüz ve akıcı yüksek performanslı bir sürtünme oluşturur.


AIR BAIL

Daiwa’nın yenilikçi tasarımı, minimum ağırlıkla maksimum sertlik ve güç sağlayan içi boş boru şeklinde paslanmaz çelik bir kılavuz teline sahiptir. Bu sayede atış sonrası, kılavuz telinin kapanması sonucu misinanın bir yere takılmadan, kılavuz yüzüğüne kolayca kayarak ulaşması sağlanmıştır.


ALUMINIUM BODY

Hafif ve inanılmaz derecede güçlü olan alüminyum, diğer metallerin maliyet ve korozyon sorunları olmadan güç ve hafiflik elde edilmesini sağlar.


TOUGH DIGIGEAR

Selefi Digigear’ın bir başka evrimi olan Tough Digigear, en üst düzeyde dişli hassasiyeti, dönüş düzgünlüğü ve güç sağlayan yepyeni dijital olarak tasarlanmış, makine kesimli dişli sistemimizdir.


X-TORQUE CONSTRUCTION

X-Torque, gücü artırmak için, boş bükülmeyi neredeyse ortadan kaldıran ve torku önemli ölçüde artıran çapraz sarılı karbon katmanları kullanır. Sadece gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda gücü, döküm doğruluğunu arttırır ve döküm yörüngesini önemli ölçüde etkiler.


MONOCOQUE (MQ)

MQ Gövde, makara tasarımını bir sonraki seviyeye taşıyor. MQ sistemi gövde kapağı gerektirmez, bunun yerine doğrudan gövdeye vidalamak için bir motor plakası kullanır. Gövde kapağını yerinde tutmak için vida ihtiyacını ortadan kaldırır. MQ gövde, makaranın gücünü artırır, ayrıca gövdenin su geçirmezliğini artırır ve daha büyük çaplı bir dişlinin takılmasına olanak tanır.


90MM BC HANDLE

İncelikten orta ve ağır hizmete kadar çeşitli uygulamalar için uygundur.


CRBB

Standart paslanmaz çelik rulmanlardan 12 kat daha uzun ömürlü Daiwa’nın korozyona dayanıklı bilyalı rulmanları, özel olarak işlenmiş paslanmaz çelik ve kum, ince kum, tuz kristalleri ve diğer aşındırıcıları yalıtan yatak yuvasında koruyucu bir kalkan içerir. Sonuç, geleneksel yatakları tahrip eden aşındırıcı unsurlardan korunan daha uzun ömürlü bir yataktır.


MAGNESIUM BODY

Magnezyum gövdeli makaralar, geleneksel alaşım gövdeli makaralardan önemli ölçüde daha hafif olmasının yanı sıra tamamen korozyona dayanıklıdır.


SV SPOOL

Daiwa’nın SV makarası, üstün düzeyde çok yönlülük, uygulama ve performans sunar.


HYPER DRIVE DESIGN

Yeni tasarım konseptleri, dayanıklılık ve yeniliğin zirvesidir. Hyper Drive Design dört yeni unsurdan oluşuyor: Hyper Armed Housing, Hyper Drive Digigear, Hyper Double Support, Hyper Tough Clutch.


ABS LONGCAST

Uzun Atış ABS (LC-ABS) makarası, makara üzerinde ve dışında atış mesafesini ve misina performansını artırır. Sonuç olarak daha uzun atışlar ve iyileştirilmiş misina yönetimi sağlar.


ATD DRAG

Daiwa’nın Otomatik Turnuva Sürgüsü, hareketsiz halde düşük akışkanlık sergileyen, ancak sürtünme başladıktan hemen sonra daha akışkan hale gelen geliştirilmiş bir sürtünme gresi kullanır. Bu, ilk sürükleme başlatma durağanlığı azaltır ve ATD Sürükleme Sisteminin yapısal değişiklikleriyle birleştiğinde, ilk andan itibaren daha yumuşak bir sürükleme sağlar.


İLGİLİ VİDEOLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz