Daiwa’nın yeni markası “D_VEC”, “Yenilikçi Vektörler” konseptiyle geliştirildi. “Zorluk”, “Özgünlük” ve “İnovasyonu” temsil eden D motifi ile tasarlanmıştır. Daiwa’nın misyonu bu 3 direktifle balık tutmanın keyfini tüm dünyaya yaymaktır. Doğrusal ve düzenli bir yazı tipiyle tasarlanan “VECTOR DAIWA” aynı zamanda Japon kalitesini, hassas teknolojisini ve küresel balıkçılık endüstrisine öncülük eden teknolojik ilerlemeyi temsil ediyor. Misyonumuz, gelecek nesiller için herkese balıkçılık heyecanı yaşatmaktır. Bu logo, parlak bir gelecek için ruhumuzu temsil ediyor.


MARKA LOGO ARŞİVİ

2009
Dünyanın her yerinden insanlar Daiwa’nın kırmızı, beyaz ve mavi logosunu tanıdı ve takdir etti. Daiwa’nın çok tanınan ve popüler olan logolarından bir diğeri de Daiwa’nın Sunburst logosuydu. Bu logo, Daiwa’nın ürününün büyük başarı elde ettiği alanları simgeleyen doğa, su ve güneş imajını temsil eder.


Balıkçıya yıllarca keyif ve pozitif duygu yaşatmak.

Daiwa’nın evrimi her zaman en son teknolojileriyle ilişkilendirilmiştir.

Balıkçılık makaralarının yeni standardını belirleme.

Daiwa 1958’de kurulduğundan beri Daiwa, sürekli değişen pazar ihtiyaçlarını karşılayan ilk ürünler geliştiriyor. Daiwa’nın dünyada pek çok yenilikçi teknoloji yaratan ilk şirket olması kimseyi şaşırtmamalı. Daiwa’nın makara üretim teknolojisi, dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Daiwa’nın kurulmasından sadece birkaç yıl sonra “seçkin makara” olacaktı. Daiwa’nın 1965’te “Açık-Yüzlü makarayı” geliştirmesi ile piyasayı ateşledi. Kapalı yüzlü bir makaradan farklı olarak, kullanıcıya daha hızlı bir dönüş ve geliştirilmiş his ile makaranın daha fazla ip sarmasına olanak tanır. Tamamen yeni şekliyle bu yeni makara konsepti dünyayı etkiledi.

Daiwa’nın yeni malzemeler geliştirmesi.

Daiwa’nın teknolojisinden, yeni malzemelerin geliştirilmesinden bahsetmeden geçemeyiz. Daiwa’nın 1979’daki ilk yıllarından itibaren özellikle karbon fiberlere odaklanması. Daiwa, grafiti hem makara gövdelerine hem de rotorlara dahil eden dünyadaki ilk üreticiydi. Oltalar için yoğun bir şekilde paketlenmiş karbon fiberlerin kullanılması da kesinlikle cesur bir izlenim bıraktı. “Karbon fiberler söz konusu olduğunda, o Daiwa’dır.” Sayısız iyileştirme ve yeni geliştirmeden sonra Daiwa, 2007’de Zaion adlı yeni malzemesini piyasaya sürdü: bazı yönlerden metali bile aşan yeni bir yüksek yoğunluklu karbon fiber malzeme. 2010 yılında Daiwa, minimum miktarda reçine içeren yüksek yoğunluklu bir karbon fiber levha olan “Z-SVF”yi geliştirdi. Daiwa, piyasadaki en hafif ağırlıktaki çubuklardan bazılarını oluşturmak için çubuklarında Z-SVF kullanır.

“MAGSEALED” yayınlayarak tamamen yeni bir standart belirleme

2010 yılında Daiwa, dünyanın en gelişmiş “uzay mühendisliği” teknolojisini makaralarına dahil etti. Bu oyunun kurallarını değiştiren teknolojiye “MAGSEALED” denir. Makarayı yeni gibi hissettiren ve MAGOIL kullanımıyla daha hızlı dönmesini sağlayan suya ve toza dayanıklı bir işlev. Olta balıkçısı için makara bakımının stresini azaltan yeni bir makara çağı yaratıldı.

Daiwa, her zaman gelişen

Daiwa teknoloji uzmanlarının tümü, şirketin teknolojik ilerleme tutkusunu devralır. Daiwa’nın teknolojisinin şimdi ve gelecekte gelişmesini sağlayan şey, balık tutan herkese sürpriz ve eğlence sağlama tutkusudur.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz