Ana Sayfa TAKIM ÖNERİLERİ Spin Takım Önerisi Spin Başlangıç Seti Önerisi

Spin Başlangıç Seti Önerisi [1]

Merhaba, gün geçtikce hafif takımlara olan yönelim artış göstermektedir. LRF, Light Spin takımlara göre daha sağlam ve olumsuz şartlarda da av yapmaya imkan tanıyan spin takımlarının kullanımı oldukça yaygın.

Bu takımlar hem kolayca uzak atışlar yapmanıza hemde balığı yakaladığınızda daha korkusuz bir şekilde kıyılatmanıza olanak tanıyor.

Eskiden çeşitlilik az olduğu için insanların kafası pek karışmıyordu. Ama şimdi duyulan ilgiyle beraber ciddi bir çeşitlilik oluştu ve kişiler artık hangisini almalıyım?, hangisi daha iyi?, uygun fiyata nasıl bir spin takım dizebilirim?, benim için uygun olan takım hangisi? gibi sorulara yanıt aramaya çalışır oldu.

Bu ekipmanların satışını gerçekleştiren bayilerin ne yazık ki hepsi adil bir şekilde insanlara yardımcı olmuyor. Kimisi ben paramı kazanayım da gerisi önemli değil diyerek alakasız malzemeleri kişiye satıyor. Sonuç mu? Tabi ki hüsran oluyor.

Bunların önüne geçebilmek için ben ve benim gibi bu hobiye gönül vermiş kişiler araştırıp, bilgi edinip, deneyimler sonucunda analiz ettikten sonra en doğru sonuçları sizlere aktarmaya çalışıyoruz.

Bana sosyal medya hesaplarım üzerinden bu konularla ilgili çok fazla dönüt yapanlar oluyor. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum ama her zaman müsait olamadığım için ne yazık ki hepinize cevap veremiyor, yardımcı olamıyorum.

Bu sorunu aşabilmek için bundan sonra sitemde belirli aralıklarla takım önerilerinde bulunacağım. Umarım sizler için faydalı olacaktır.


Takım Önerisi;

  • Kamış: Remixon Flex Spin 270cm
  • Makine: Remixon Strong 4000 3+1BB
  • Misina: Remixon Fusion X4 150m (0,18mm)
  • Lider: Daiwa Prorex FC Leader Super Soft (0,40mm)
  • Klips: Remixon YM-2005 (2)
  • Dolgu: Remixon Spider Deluxe 100m (0,20mm)

Takım Bilgisi;

Remixon Flex Spin Serisi 270cm Hakkında;

Fiberglass materyalden üretilmiş olan olta kamışı son derece esnek ve dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Kamışın elinizden kaymasını engelleyen mantar sap ile üretilmiştir.

Remixon Flex Spin Serisi 270cm Teknik Bilgiler

Remixon Strong 4000 3+1BB Hakkında;

Fiyat segmentindeki diğer makinelere baktığımda bu makinenin tasarımı ve malzeme kalitesi daha iyi geldi bana.

Uygun fiyata malzemelerde şu özelliği var bu özelliği var gibi detaylı analiz yapmak mümkün olmuyor ve bu fiyata ekipman alırken de çok fazla beklenti içinde olmamanızı öneriyorum. Burdaki amaç uygun fiyata sizi üzmeyecek nasıl bir takım dizilebilir olacak.

Remixon Strong 4000 3+1BB Teknik Bilgiler

Remixon Fusion X4 Hakkında;

Uygun fiyata sahip iplerde kendine yer edinen bu model, başlangıç için oldukça idealdir. Alışma süreçinde sizi yarı yolda bırakmayacak, keyifli avlar yapmanıza olanak tanıyacak bir iptir.

Remixon Fusion X4 Teknik Bilgiler

Daiwa Prorex FC Leader Super Soft Hakkında;

Lider misinalar içerisinde uygun fiyata sahip olan bu lider misinası, benim uzun süredir kullandığım ve hatta hala daha kullanmaya devam ettiğim bir misina.

İplerin çeker değerleri inceliğine göre oldukça yüksek olmasına rağmen en pahalı ipi de alsanız sürtünmelere karşı dirençsizdirler. Burdaki bu dezavantajıda sürtünmelere karşı oldukça dirençli olan ve monoflamente göre daha az görünür olan liderler misinalar kapatmış oluyor. O yüzden fluorocarbon misinalar takım için oldukça önemli bir yere sahiptir.

Daiwa Prorex FC Leader Super Soft teknik bilgiler


Remixon YM-2005 Hakkında;

Anti korozyon kaplama sayesinde paslanmaz ve uzun yıllar kullanım sağlar. Son derece dayanıklı bir klipstir. Benim uzun süredir kullandığım ve memnun kaldığım bir klips modelidir.


Remixon Spider Deluxe Hakkında;

En uygun fiyata sahip misinalar arasında yer alan bu modeli makinaya dolgu yapmanız için önerdim. Eğer elinizde farklı misinalar varsa bunu temin etmenize gerek yok. Ama elinizdeki misina eğer 0,23mm den kalınsa elinizdeki misinayı kullanmak yerine bu misina veya 0,23mm den daha ince misinaları tercih edebilirsiniz.

Kimisi dolguyu çeşitli bantlar ile, kimisi ip ile, kimiside benim gibi ucuz monoflament misinalar ile yapıyor. Daha önce ip ile dolgu yaptığım zamanlar oldu ama ip oldukça kaygan bir yapıya sahip olduğu için makinanın yatağında ipin kaymasına sebebiyet veriyor. Tabi bunu bant ile çözümlemek mümkün ama ben en çok monoflament ile dolgu yapmaktan memnun kaldım. Şimdilik bu şekilde kullanıyor ve bu şekilde kullanmanızı öneriyorum.


Bu Takımı Kimler Tercih Etmeli?

Bu takımı bütcesi yetersiz olup spin takıma giriş yapacak kişiler tercih edebilir.

Daha uygun takımlar yok mu? Tabiki var ama burda ki esas amaç uygun fiyata alınabilecek, yarı yolda bırakmayacak, spinden soğutmayacak bir takım önerisinde bulunmak. O yüzden spin takımdan soğumamanız adına daha ucuzlarını önermek istemedim.

Bu takım ile 20 gramın altında kullanılan yemlerin hissiyatı ve erimi zayıf olacaktır. Max. atarı 50 gram yazıyor ama siz 40 gramın üstüne çıkmayın. 20-50 gram arasında kullanacağınız yemlerde işinizi görecek bir takım.

İdeal spin takımlara göre (orta ve üst segment takımlar) ağır olduğunu söylemek zorundayım. Başlangıçta elinizin alışması için ve hor kullanımlara biraz müsait olan bir takımdır. Uzun süreli at çeklerde yorabilir.

Denizde, gölde, barajda, orta ve büyük çaplı akarsularda kullanıma uygundur. Depisi yüksek olan akarsularda performansı düşük kalabilir. Küçük akarsularda kullanıma uygun değildir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz